AKP medyasında Gülen Cemaati hakkında çıkan yorumları tpa tutan Fatih Altaylı “Ahlaksız ilan ettiğiniz savcıyla dün donla g.t gibiydiniz.” dedi.

fatih altaylı

AKP cemaat kavgasıyla ortaya çıkan manzarayı yorumlayan Habertürk gazetesinin tepe ismiFatih Altaylı günün en sert yazılarından birine imza attı.

AKP MEDYASINA CEMAAT AYARI!

Hükümet ile cemaat arasındaki savaş patlak vermeden önce Gülen’i ziyaret etmek için sıraya giren insanların şimdi tam tersi bir tutum içinde olduğunu vurgulayan Altaylı ”çevreme baktıkça midem bulanıyor.” dedi. Zekeriya Öz hakkında çıkan habelrere de sert tepki gösteren Altaylı “Ulan utanmanız da mı yok, dün şeytanın eteğini öpüyordunuz o halde. Ahlaksız ilan ettiğiniz savcıyla dün donla g.t gibiydiniz.” diyerek AKP medyasını topa tuttu.

İşte Altaylı’nın yazısındaki ilgili bölüm:

ÇEVREME BAKTIKÇA MİDEM BULANIYOR

Allah sizi bildiği  gibi yapsın
Yerimiz belli çok şükür.
Gülen Cemaati’nin yurtdışındaki okullarından hep övgüyle söz etmişim.
Yurtiçindeki faaliyetlerinden ise hep yergiyle.
“Eğitime gönül verenin polisle, yargıyla, orduyla ne işi olur?” demişim hep.
Aha arşiv orada. Hem de dijital.
Açın bakın son 20 yılda yazdıklarıma.
Bugün de aynı yerdeyim.
Ama çevreme baktıkça midem bulanıyor.

GÜLEN’İ ŞEYTAN İLAN ETMİŞLER

Pennsylvania’ya gitmek için sıraya girenler, “Hocam eteğinizi öpeyim” kuyruğunda bekleyenler, Cemaat’e “turizm şirketi” muamelesi yapıp Kamboçya’dan Namibya’ya kadar Cemaat kesesinden, Cemaat uçağıyla giderek “Okul bahane, gezmek şahane” diyenler, savcılarla, polislerle bir yatağa girmediği kalanlar şimdi koro halinde Cemaat’e sövüyorlar.
Fethullah Gülen’i şeytan ilan etmişler.

ULAN UTANMANIZ DA MI YOK DÜN DONLA G.T GİBİYDİNİZ!

Ulan utanmanız da mı yok, dün şeytanın eteğini öpüyordunuz o halde.
Ahlaksız ilan ettiğiniz savcıyla dün donla g.t gibiydiniz.
İçeri alınacakların listesini yapıyordunuz beraber.
Şimdi “yiyici” yaptınız adamı.

SAVCI BÜTÜN REZİLLİKLERİ YENİ Mİ YAPTI?

Ne oldu, o savcı yaptığı bütün rezillikleri 17 Aralık’tan sonra mı yaptı! Yazılmamış kitap için gazeteciler hapse atılırken savcılar, polisler hukuka saygılıydı da, yapılmış yolsuzluğa el atınca mı “pislik” oldular.
O gün, şahsi bilgisayarda duran kitap için soruşturma açılıp, yazanın yazmayanın içeri atıldığı gün ağzını açıp tek kelime etmiş olsaydınız bugün konuşma hakkına sahip olurdunuz.
Çünkü adam olanın lafı dinlenir.
Siz o fırsatı kaçırdınız.

 

Top