Alo Fatih -2 gösterime girdi!

060220142325494979084

Başbakan Erdoğan’ın Habertürk’e “MHP Genel Başkanı’nın açıklamalarını yayınlamayın” talimatlarının ardından bu kez yeni ses kayıtları ortaya çıktı. Kayıtlarda Başbakan Erdoğan’ın onayı ve Bilal Erdoğan’ın talimatıyla Altaylı’nın gazetede yayınlanan anket sonuçlarını değiştirerek, MHP’nin oylarından 2 puan BDP’ye aktardığı görülüyor.

Başbakan Erdoğan’ın Habertürk’e “MHP Genel Başkanı’nın açıklamalarını yayınlamayın” talimatlarının ardından bu kez yeni ses kayıtları ortaya çıktı.

AKP Cemaat savaşındaki kaset sızdırmalarına bu kez Bilal Erdoğan, Fatih Altaylı ve Fatih Saraç’ın konuşmaları eklendi.
Twitterda haramzadelerBUF kullanıcı adı üzerinden yayınlanan ses kaydı ve tapelerdeki konuşmalarda Konsensüs Araştırma Şirketinin Habertürk için yaptığı anket, yayınlanmadan önce Fatih Saraç tarafından Başbakan Tayyip Erdoğan’a sunuluyor. Aldığı talimatlarla Tayyip Erdoğan’ın Kısıklı’daki evinden çıkarken Fatih Saraç’ı Habertürk Genel Yayın Yönetmeni Fatih Altaylı arıyor.
Fatih Altaylı BDP oylarının ankette düşük göründüğünü, MHP oylarından alınacak 3 puanın BDP oylarına yazılabileceğini söylüyor. Bunun için anket yaptırdıkları şirketle konuşabileceğni söylüyor. Ancak Fatih Saraç bunu gereksiz görerek bunu kendisinin yapmasını söylüyor. Konuyu Bilal Erdoğan’a telefonda anlatan Fatih Saraç, Bilal Erdoğan’ın da Başbakan’a bu teklifi iletmesini istiyor.

Başbakan Erdoğan, oyların kaydırılarak anket üzerinde manipülasyon yapılmasına onay verince Fatih Saraç önceden konuştukları gibi MHP’den yüzde 3 oyun alınarak BDP’ye ve AK Partiye kaydırılarak anketin yayınlanması için Fatih Altaylı’yı bilgilendiriyor.
ALTAYLI KENDİ SES KAYDINDAKİ İDDİALARI YALANLADI
Sarı’Nın ardından canlı telefon bağlantısıyla programa dahil olan Altaylı da, ankette değişiklik talebinin olabileceğini ama internette yayınlanan ses kayıtlarının montaj olduğunu savundu. Gelen anketi olduğu gibi yayınladıklarını söyleyen Altaylı, “Bizi bu kavgada bir taraf yapmak istiyorlar. Habertürk de inatla kimsenin yanında yer almıyor.
İŞTE SONUÇLARIYLA OYNANDIKTAN SONRA HABERTÜRK’TE YAYINLANAN O ANKET 

ROTAHABER 

İlgili Haberler

Top