Apple Fatih Projesi’nin peşinde

fatih-projesi_2373

İrlanda ve Birleşik Arap Emirlikleri’ni ziyaret eden Apple CEO’su Tim Cook’un sıradaki durağının Türkiye olduğu resmi olarak açıklandı. Daha önce Cumhurbaşkanı Abdullah Gül tarafından Cupertino’da ziyaret edilen Tim Cook, iade-i ziyaret için bugün Türkyie’ye geliyor.

Cumhurbaşkanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre, Tim Cook saat 11:00′de beraberindeki heyetle Köşk’e çıkacak ve Cumhurbaşkanı Gül ile teknolojinin geleceği ve eğitimdeki rolü üzerine fikir alışverişinde bulunacak.

APPLE FATİH PROJESİNİ İSTİYOR

Cook’un Fatih Projesi ile ilgili bilgi almak istediği de belirtiliyor. Cumhurbaşkanı Gül, 2012 yılının Mayıs ayında ABD’ye yaptığı ziyaret sırasında, Stanford Üniversitesi’nden ayrılarak Apple’i ziyaret etmiş ve şirket yöneticileri ile bir görüşme yapmıştı. Ziyarette, Apple CEO’su Tim Cook ve diğer üst düzey yöneticiler Cumhurbaşkanı Gül’e şirket hakkında brifing vermişti.

Tim Cook’un, Ankara’ya gelerek Cumhurbaşkanı Gül’ü, ziyaretinin önemli nedenlerinden biri Fatih Projesi. Fatih Projesi, bu şirketin önemli projeleri arasında yer alıyor. Cook’un, Apple ekibine gönderdiği bir e-postada, Fatih Projesi’ni büyük planları arasında saydığı belirtilmişti.

TAHTALAR VE DERS KİTAPLARI DİJİTALLEŞECEK

Türkiye’de okullardaki kara tahtaları ve ders kitaplarını dijital ortama taşımayı hedefleyen bu proje, uluslararası çerçevedeki gördüğü ilgi ile de dikkat çekiyor.

Gül’ün, bugün görüşeceği konuklarına, proje konusunda karar verici olarak hükümeti ve yürürlükteki sistemi adres göstereceği konuşuluyor.

Gül, bugün saat 11.00′de, Apple CEO’su Tim Cook ve Beraberindeki Heyeti kabul edecek. Saat 12:00′de Büyük Britanya ve Kuzey İrlanda Birleşik Krallığı Büyükelçisi Richard Moore, Gül’e güven mektubunu sunacak. Gül, saat 15:00′te ise Türkiye-AB Karma İstişare Komitesi Heyeti’ni kabul edecek.

 

İlgili Haberler

Top