İYİ Kİ ARŞİVLER VAR: Övdükleri Bayraktar için ne demişlerdi

erdoganbayraktarrrr

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Almanya seyahati öncesi eski Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar’ın için, “Orada kullandığı bir yanlış ifadeyi düzeltmek bana düşmez, onun pişman olması lazım.” ifadelerini kullanmıştı.

Erdoğan Bayraktar’ın bu açıklamadan kısa bir süre sonra özür beyanatı yayınlaması ise tartışmalara neden oldu. Erdoğan Bayraktar geçtiğimiz aralıkta bir televizyon programına canlı yayında bağlanıp Başbakan Erdoğan’ı kendisine istifa etmesi konusunda baskı yapmakla suçlamış ve istifa etmesi gereken kişinin aslında Başbakan olduğunu söylemişti.

Bayraktar, istifa ettiği dönemde bazı medya kuruluşları ve yazarlar tarafından hedef tahtasına oturtulmuştu. Yeni Şafak gazetesi Bayraktar’ın ayarlarının bozulduğunu ve kafasının karışık olduğunu söylemişti. Gazete birinci sayfadan verdiği haberde, “Şehircilik Bakanı Bayraktar bakanlıktan ve milletvekilliğinden, eski İçişleri Bakanı Şahin ise partiden istifa ettiklerini açıkladılar, istifasıyla kimyası bozulduğu anlaşılan Bayraktar, “Başbakanın istifa etmesi gerekir.” Sözleriyle saçmaladı.” ifadelerine yer verdi.

Erdoğan Bayraktar istifa ettikten sonra Twitter hesabından hükümeti eleştirmeye devam etmiş ve bu konuyu Twitter hesabından attığı twitlerle sıkı sık dile getirmişti.

Bayraktar’ın istifasının ardından birçok yazar da eski bakanı hedef alan sözler sarf etmişti.

Yeni Şafak yazarı Hilal Kaplan, Bayraktar’ın istifasının hemen ardından attığı twitte, “Ben sana bakan olamazsın demedim…” demişti.

tar yazarı Halime Kökçe ise, aynı mantıkla, “”Erdoğan Bayraktar temiz çıkacak” twitlerinin sebebi de belli oldu” diye yazdı.

Sabah Gazetesi yazarı Sevilay Yükselir de “Bayraktar’a gelince! Başbakan sana verdiyse talimatı oğlunun pazarlık konuşmaları niye girdi tapelere? Suçsuzsan neden Başbakan istifa etmeli?” diyerek Erdoğan Bayraktar’ın tapelerdeki pazarlıklarına işaret etti.

Yeni Akit yazarı Hasan Karakaya, Erdoğan Bayraktar için “İnsan bu kavun değil ki altını koklayasın” başlıklı bir yazı kaleme almıştı.

 

İlgili Haberler

Top