Şükür: Başbakan bana oyun oynadı

indir
17 Aralık Operasyonu ve sonrasında yaşanan siyasal ve güncel gelişmeleri katıldığı canlı yayında değerlendiren eski Ak Parti Milletvekili Hakan Şükür çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Gülen’i defalarca ziyaret ettim

Siyasi hayatı ve öncesinde Fethullah Gülen’i defalarca ziyaret ettiğini belirten Şükür, bu görüşmelerinde emir aldığı iddialarını kesin bir dille yalanladı.

Artık taşmış bir durumdayız

Hükümet kanadının haddini aşana sözler sarfettiğini savunan Şükür, gelinen noktayı taşmış nokta olarak değerlendirdi.

Birşey söylerim ama edebim el vermez

Süreç hakkında çeşitli değerlendirmelerde bulunan Şükür, Fetullah Gülen hakkında Başbakan Erdoğan’ın Haşhaşi vb kelimeleri sarfettiğini öne süren Hakan Şükür bu kelimeler karşısında cevap verebileceğini fakat edebinin el vermeyeceğini belirtti.

Başbakan bana oyun oynadı

Kendisinin vekil olma sürecini anlatan Hakan Şükür, vekil olma gibi bir fikrinin olmadığı, cemaat kanadından kendisine böyle bir teklif gelmediği, hatta hoş karşılanmadığını fakat Başbakan’dan gelen teklife hayır diyemediğini belirtti. Kendisi siyasete değil TFF’ye başkan olma hayali taşıdığını ve Başbakan Erdoğan’ın bu hedefine ulaşmaması için onu aday yaptığını yasadışı dinlemelere ait tapelere dayandıran Şükür, iddiasıyla şaşırttı

 

Top