Twitter’ı işgal altına alan Semih Varol kim?

SEMİH VAROL

KAYNAK: HABERRADİKAL

Türkiye Twitter’la sonradan tanışmış olmasına rağmen twitter kullanım oranları ve yöntemleri konusunda dünya sıralamasında zirveye oturdu. Dünya listesinde TT olma yarışına tutuşan siyasi partiler, dini cemaatler, sivil toplum örgütleri ve bu işlemi para karşılığında yaptırmak isteyen kuruluşların dışında TT listesinden neredeyse hiç düşmeyen Semih Varol isimli bir öğrencinin sırrı merak ediliyor.

KİM BU SEMİH VAROL?

Twitter’in TT listesinde boy gösteren Semih Varol’un biyografisi net olarak bilinmemekle birlikte Twitter’da nasıl TT olduğu da merak edilen bir durum. Profilinde İstanbul-Gaziosmanpaşa yazsa da Varol’un hangi okulda okuduğu ve Twitter’da nasıl böyle büyüdüğü halen gizemini koruyor. 270 Bin takipsiçiyle çok sayıda tanınmış ismi geride bırakan Semih Varol gün geçtikçe sesini yükseltmeye devam ediyor. Öyle ki TT listesine girmek isteyenler ‘hastag’ larına ilgili ilgisiz #SemihVAROLTAYFAileHaftaSonuTakibi Tag’ını ekleyerek hem twitlerinin çok sayıda insan tarafından görülmesini sağlıyor hem de takipçi sayılarını arttırmak için akla gelmeyen twitler atıyorlar.

EKŞİ SÖZLÜK NE DİYOR

#dünya tt listesine giren bir genç insan. 40 bin takipçiyle dünyayı salladı. helal olsun.

#nasıl oluyor anlamıyorum? nasıl başarıyorlar bu kadar takipçiye sahip olmayı? hadi takipçileri buldular, saçma sapan hiç bir özelliği olmayan tweetler nasıl binlerce retweet alıyor? hangi güç bu kadar insanı bir araya getirip tt yaptırabiliyor sorularını birbir aklıma getiren şahsiyetlerden birisi dahadır.

#yine ülke gündeminde olan isim. vay arkadaş geldik gidiyoruz bir günlüğüne gündem olamadım.

#kendisini twitter’da tt listesinde #semihvaroltakipçileriyleserihaftasonutakibi tag’ıyla yaklaşık 3 gündür gördüğüm ve az önce futbolcu sandığımın aksine sıradan bir twitter kullanıcısı olduğunu öğrendiğim kullanıcı.

hala gülüyorum.. semih vrol’u futbolcu sanıyordum

İŞTE SEMİH VAROL’UN ŞEKLİ VE ŞEMALİ:


 

Top